Markalaşma İçin Reklamın Önemi

Bu yazımızda siz değerli kullanıcılarımıza markalaşma için reklamın önemi nedir detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız…


Ürün veya hizmet satan her firma bulunmuş olduğu sektörde markalaşmak ister ve bu markalaşma sayesinde ürün ve satışlarında artması temel amaçtır. Fakat markalaşma bilindiği gibi hiç kolay değildir. Bunun için bir emek ve çabanın sarf edilmesi gerekmektedir.


Firmaların markalaşması yolunda en önemli yardımcısı reklamlardır. Bir firma ne kadar kaliteli ürün ve hizmetler üretirse üretsin eğer ki reklam yapmıyor ise bunun hiçbir anlamı olmayacaktır.


Eskiden broşür, ilan, radyo ve TV yoluyla reklamlar oldukça önemli olmaktaydı. Bu reklam türlerinin arasına internet reklamcılığı da katılarak çok kısa bir sürede markalaşmanın yolu açıldı. Eskiden markalaşma bir firma için 20-30 yıl sürerken günümüzde internet reklamcılığı sayesinde 2-3 yıla düşmüştür.


Globalleşen dünyada eski markaların arasına yeni markaların girmesi halen zordur fakat etkili reklamlar ile markalaşma her daim mümkündür.


Reklamların Faydaları

 


1- Pazar Payının Büyümesine Katkı Sağlar


Reklamlar ürün ve hizmetlerin geniş bir kitleye ulaşılabilmesi için önemli bir araçtır. Bu nedenle markalaşma yolunda reklamsız olması asla düşünülemeyecektir.


2- Rekabet Avantajı Sağlar


Etkili reklamlar rekabet avantajını artırıcı bir etkiye sahiptir. Reklam yapan firmalar ürün ve hizmetlerini daha kolay bir şekilde satarak rakiplerinden bir adım öne çıkabilmektedir.


3- Yeni Ürün ve Hizmetlere Talebin Oluşmasını Sağlar


Ürün ve hizmetlerinde yenilikler yapan firmalar reklam yaparak müşterilerini bundan haberdar eder. Bu durumda yeni üretilen ürün ve hizmetlere talep oluşmasını sağlamaktadır.


4- Marka Bilinirliği Artar


Marka bilinirliğini artırmada reklamlar vazgeçilmez unsurlar arasında yer almaktadır. Şuana kadar markalaşmış olan hiçbir firma reklamsız bunu elde etmemiştir. Mutlaka markalaşmak isteyen firmalar reklam bütçeleri ayırmak zorundadır.
 


5- Firmanın Müşterileri İle Etkileşimi Artar


Müşteriler ile bir iletişim köprüsü vaziyeti gören reklamlar firmaların müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarını anlamalarını ve bu yönde çözümler üretebilmelerini sağlamaktadır.


Ferhat Aydın İle Etkili Reklamcılık


Ferhat Aydın 1998 yılından itibaren reklamcılık sektöründe faaliyet gösteren oldukça önemli bir profesyoneldir. Müşterilerine sunmuş olduğu birçok reklam hizmetinde markalaşma yolunda önemli adımların atılmasını sağlamıştır. Kaliteli hizmetlerini sağlam referansları ile kanıtlamayı başaran Ferhat Aydın, ticari kaygıdan uzak çalışma prensibi ve çözüm odaklı hizmet anlayışı ile dijital reklamcılık alanında fark yaratmaya devam etmektedir…
 
Sizde reklamcılık alanında kaliteli hizmetler ile tanışmak istiyorsanız 0544 550 8512 numaralı telefonu arayabilirsiniz…